نورپردازی در دکوراسیون داخلی
۲۶
اسفند

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی:

نورپردازی در دکوراسیون داخلی:نور و نورپردازی مناسب در منزل شما باعث ایجاد فضایی زیبا و منحصر به فرد می شوند.

برای یک نورپردازی زیبا در منزل ابتدا به لوستر و چراغ های مناسب نیاز است.;بنابراین باید در انتخاب لوستر،;آباژور و لامپ دقت داشته باشیم.;و بهترین گزینه را با توجه به نوع منزلمان انتخاب نماییم.

روشنایی:

لوازم روشنایی مایحتاج هر خانه است و به محیط زینت می بخشد.;این گونه وسایل در منزل مانند جواهرات می مانند.;منابع نور به کار برده شده می توانند اصلی ترین نقطه ی کانونی منزل شما باشد; و اگر به طور صحیح از آن ها استفاده کنید ;توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.

از همین رو باید در انتخاب رنگ ،طرح و اندازه ی آن ها به اندازه ی کافی دقت داشته باشید; که با همه ی نقاط منزل هماهنگی داشته باشند;و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

استفاده از چلچراغ در منزل:

لوستر یکی از عناصر اصلی تزئینی می باشد; که در قسمت های مختلف منزل از انواع لوستر ها استفاده می شود.;هنگام ورود به یک مکان اولین چیزی که ممکن است توجه شما را جلب کند; لوستر های استفاده شده در فضاست پس باید توجه داشت لوستری زیبا و متناسب با محیط انتخاب کنیم.

لوستر های چلچراغی یکی از بهترین گزینه ها برای اتاق نشیمن و پذیرایی شماست.;جنس این نوع لوستر متفاوت است و ممکن است از نوع کریستالی و یا ترکیبی از چوب و فلز باشند.;جنس و طرح لوستر انتخابی شما به مواردی مانند سلیقه و دکوراسیون منزل شما بستگی دارد.

آویز:

لوسترهای آویزی همانطور که از نامشان مشخص است طول زیادی نسبت به دیگر لوسترها دارند.این نوع لوسترها را می توان به تنهایی یا همراه با چند آویز دیگر به سقف نصب کرد. برای اتاق خواب ها و یا فضاهای کوچک نصب یک آویز کافی می باشد، اما برای آشپزخانه می توانید از سه آویز با  طول های متفاوت استفاده کنید.

لوسترهای دیواری:

از این نوع لوستر ها معمولا در بخش هایی مانند آیینه حمام یا دستشویی و یا به منظور جلوه دادن به قاب عکس های نصب شده بر روی دیوار استفاده می کنند. در واقع لوستر های دیواری جنبه تزئینی دارند.

چراغ های سقفی:

در اتاق خواب ها و نشیمن می توانید از چراغ هایی که به سقف متصل می شوند استفاده کنید .نوع و طرح این چراغ ها متفاوت است اما باید گفته شود که کمتر از دیگر لوستر ها جلب توجه می کنند.

آباژور های زمینی و رو میزی:

یکی از مرسوم ترین وسیله روشنایی آباژور است که برای دکور فضاهای مختلفی در خانه مورد استفاده قرار می گیرند. این آباژور ها در ابعاد مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به سلایق مختلف روی میز و یا زمین قرار می گیرند. نورپردازی آباژور ها جلوه ی خاصی به محیط مدنظر شما می بخشند و حتی می توانید از آن ها در اتاق خواب ها نیز استفاده کنید.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی
نورپردازی در دکوراسیون داخلی

لامپ:

خود لامپی که برای لوستر یا آباژور استفاده می کنید درنورپردازی منزل شما بسیار مهم است، برای هر نوع فضایی بهتر است که از ترکیب لامپ هایی با نور زرد و سفید استفاده کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که لامپ های نو،نور بیشتری نسبت به لامپ های قدیمی دارند.

هالوژن های توکار:

یکی از انواع نورپردازی در منزل هالوژن هایی است که در سقف و یا آرک آشپزخانه استفاده می شود. با کمک این هالوژن ها می توانید در فضا نورپردازی زیبایی ایجاد نمایید، برای مثال گاهی اوقات می توانید فقط از روشنایی هالوژن ها و آباژور ها استفاده نمایید و فضای رمانتیکی ایجاد کنید.

نور اتاق کار:

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های خانه است;که باید به نورپردازی آن توجه داشت.;برای آشپزخانه باید از لوسترهای مناسب استفاده کرد.;اصولا برای این قسمت از لوسترهای آویز در بالای جزیره استفاده می کنند.

نور اتاق خواب ها:

بسیاری از افراد برای اتاق خواب از لوسترهای ساده و آویز استفاده می کنند.;اما لوستر های بزرگ و چلچراغی برای این نقطه از منزل شما مناسب تر می باشند،;برای مطالعه و یا خواب  می توانید از آباژورهای رومیزی یا روشنایی های دیواری استفاده کنید.

لوستر حمام:

به تازگی چلچراغ های زیبایی برای حمام به کار می برند;که فضای زیبایی به این محیط می بخشند به کمک این چلچراغ ها می توانید حمام خود را به شیوه ی مدرنی طراحی کنید.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی   نورپردازی در دکوراسیون داخلی   نورپردازی در دکوراسیون داخلی   نورپردازی در دکوراسیون داخلی   نورپردازی در دکوراسیون داخلی نورپردازی در دکوراسیون داخلی  نورپردازی در دکوراسیون داخلی  نورپردازی در دکوراسیون داخلی  نورپردازی در دکوراسیون داخلی نورپردازی در دکوراسیون داخلی  نورپردازی در دکوراسیون داخلی