تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل
۰۱
فروردین

تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل

تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل

تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل : همه ی افراد ذاتا هنر را دوست دارند;و از دیدن تابلو های نقاشی لذت می برند.;یکی از مهیج ترین مراحل دکوراسیون داخلی بعد از انجام همه ی مراحل،;انتخاب تزئینات چشم گیر است که نمای زیبایی به خانه ی شما ببخشد.;تابلو های نقاشی یکی از پرطرفدار ترین وسایل تزئینات است;که ممکن است در تمامی منازل دیده شود. تابلوهای نقاشی به منزل شما جلوه و متانت خاصی می بخشد.

تابلوهای گوناگون علاوه بر جنبه ی زیبایی که به فضا می بخشد;دکوراسیون منزل شما را کامل میکند;و مهر نهایی را روی آن می زند.

تابلوهای نقاشی در دکوراسیون منزل شما بسیار مهم می باشد و به وسیله ی تابلو ها دکوراسیون بسیار تغییر کرده و محیط را بسیار چشم گیرتر می کنند.

 هماهنگی تابلو های نقاشی با دکوراسیون:

تابلو های نقاشی نیز با توجه به طراحی دکوراسیون منزل دسته بندی می شوند.;برای مثال شما برای دکوراسیون یک منزل به سبک سنتی نمی توانید از تابلوهای نقاشی مدرن استفاده کنید.;استفاده از تابلوهای نقاشی با سبک ساده و گویا بسیار مناسب و دلنشین می باشد.;برای مثال می توانید از سبک هایی مانند ابستریک یا انتزاعی، مینیمال با متریال مختلف استفاده نمایید.

تابلو های نقاشی آبرنگ را هم به دلیل ملایم بودن رنگ های استفاده شده در این گونه تابلو ها برای بیشتر دکوراسیون ها مناسب می باشند.

اگر برای منزلتان از طراحی سبک های آنتیک و یا سنتی استفاده کرده اید;می توانید تابلو های نقاشی به سبک قدیمی یا مربوط به دوره هایی مانند باروک و رنسانس انتخاب کنید;که هماهنگی بین طراحی منزل و تابلو های نقاشی را حفظ نمایید.

سعی کنید تابلو های نقاشی که برای دکوراسیون منزلتان استفاده می کنید;تا حد امکان از شخصیت شما پیروی کنند.;حتی اگر تابلو نقاشی شما بسیار زیبا به نظر برسد اگر خودتان نتوانید با آن ارتباط برقرار کنید;در خانه احساس خوبی نخواهید داشت.

تابلو های نقاشی که انتخاب می کنید;می توانند رنگی یکسان و یا متضاد با دکوراسیون منزل شما داشته باشند.

اگر رنگ فضای مورد نظرتان گرم یا سرد می باشد، تابلوهایی با رنگ های خنثی به دیوار نصب کنید.;این دسته از رنگ ها توانایی دارند;که به راحتی در فضا بنشینند; و فضا را دلنشین کنند. و اگر هم برای طراحی دکوراسیون منزلتان از رنگ های خنثی بیشتر استفاده کرده اید، بهتر است که;بیشتر از تابلوهایی که رنگ های زننده در آنها استفاده شده است;به دیوار ها نصب کنید. این تضاد باعث می شود فضایی زنده ایجاد شود.

تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل
تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل

آثار اصیل تابلوهای نقاشی:

آثار هنری که توسط نقاشان معروف کشیده شده است;و از آن ها به جا مانده است بسیار گران قیمت هستند و یا حتی برخی از آن ها فروخته نمی شوند،;اگر به آثار هنری اصیل علاقه مند هستید می توانید نمونه های کپی شده و یا چاپ دیجیتال آن ها را تهیه نمایید.;اما حتما باید توجه داشته باشید که سبک آثار هنری مورد علاقه ی شما با طراحی دکوراسیون منزلتان همخوانی داشته باشد.

همچنین تابلو های نقاشی مانند گل و درخت و منظره بسیار محبوب هستند، اگر به این دسته از تابلو ها علاقه مند هستید و قصد دارید از آن ها استفاده کنید باید توجه داشته باشید که با دیگر اجزای منزلتان هماهنگی داشته باشند.

نصب تابلوها:

سعی کنید از چند تابلوی نقاشی هماهنگ در کنار هم استفاده کنید، تابلو هایی که از نظر طرح و رنگ از یک الگو پیروی میکنند و در یک سبک هستند برای مثال چند تابلوی ابستریک با طیف رنگی مناسب فضای زیبایی به منزل شما می بخشند.;باید حتما به اندازه ی تابلوهای نقاشی توجه داشته باشید تابلوهای بزرگ روی دیوار های کوچک و تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ جلوه ی زیبایی نخواهند داشت.

نکته ی مهم برای نصب تابلو:

برخی از افراد تابلوها را نزدیک به سقف نصب می کنند.;در صورتی که کاملا اشتباه است، نقطه ی مرکزی تابلوهای نقاشی دقیقا باید در ارتفاع چشم مخاطبین قرار بگیرند و با ارتفاعی حدود 150 تا 170 سانتی متر بالاتر از سطح زمین نصب شوند. اگر منزلتان سقف کوتاهی داشته باشد می توانید دیوار ها را به چهار بخش تقسیم کنید و تابلوها را در یک چهارم بالایی دیوار ها قرار دهید.

نکته ی آخر:

توصیه می شود برای دکوراسیون منزل خود از نصب تابلوهایی با رنگ های تیره که انرژی کمی به بیننده منتقل میکنند;و یا آثاری با موضوعات جنگ و نبرد;و یا فقر و چهره های افسرده بپرهیزید.

تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل