روشنایی و چراغ های تزیینی
۲۰
خرداد

روشنایی و چراغ های تزیینی

روشنایی و چراغ های تزیینی:

روشنایی و چراغ های تزیینی:تمامی عکس های زیبای مجلات و سایت های مربوط به دکوراسیون رازی دارند;که همه ی طراحان دکوراسیون داخلی;از آن استفاده می کنند.

این راز در دو کلمه خلاصه می شود;لایه های نور.    روشنایی و چراغ های تزیینی

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام مرور این عکس ها چیزی  را  در ذهن داشته باشید.;در بسیاری از خانه های زیبا با دکوراسیون حرفه ای با استفاده از نورپردازی که مکمل چیدمان منزل می باشد;بر روی رنگ های داخلی منزل موثر واقع می شود;و جلوه ای ویژه به فضای مورد نظر شما می بخشد.

اگر در طراحی منزل خود به این لایه های نور توجهی نداشته باشید;حاصل طراحی یک فضای بی روح می باشد;که با مبلمان و اکسسوری های مختلف پر شده است.;حذف نور دقیقا همانند حذف علائم نگارشی از یک متن می باشد.

نور یکی از عناصر مهم در طراحی می باشد;که به خوبی می تواند تغییرات بارزی در فضا ایجاد نماید;در واقع می توان گفت با تغییر یک نور در قسمتی از فضا می توانید اتمسفر و جو فضای مورد نظر را تغییر دهید.  روشنایی و چراغ های تزیینی

البته باید در نظر داشت یک نورپردازی داخلی مناسب ،نیازمند یک رویکرد و برنامه متناسب با فضای شما می باشد;که برای این کار باید به دیگر عناصر خانه به خصوص مبلمان دقت داشته باشید.

آباژور ایستاده با مدل های مختلف:

برای استفاده از آباژور در طراحی منزل می توانید از عکس هایی در این زمینه الهام بگیرید;اما نباید انتظار شبیه سازی کامل آن را داشته باشید;برای اجرای ایده در منزل خود بهتر است;که قبل از شروع به نورپردازی آزمایش نمایید.

روشنایی و چراغ های تزیینی
روشنایی و چراغ های تزیینی

می توانید با استفاده از فناوری های جدید امروزه فضای مورد نظر خود را به وسیله چند منبع نوری روشن کنید;و می توانید با به کار بردن لامپ های موقت در گوشه و کنار خانه و یا با استفاده از آباژور های رنگی در زمان های مختلف روز بررسی نمایید.    روشنایی و چراغ های تزیینی

_ پالت رنگ آباژور:

در زمان خرید لامپ باید به مقدار نور مورد نیاز برای قسمت های مختلف خانه توجه داشته باشید.

مقدار نور مورد نیاز به متراژ خانه، رنگ دیوار ها و کفپوش و شدت نور دلخواه شما بستگی دارد.برای مثال برای طراحی یک آشپزخانه مناسب باید نور بیشتری در نظر بگیرید برای انجام این کار می توانید با به کار بردن نور موضعی برای زیر کابینت ها و در بالای سینک آشپزخانه نور فضا را بیشتر کنید اما نشیمن و اتاق خواب ها به نور کمتری نیاز دارند.

_ لامپ آباژورها:

اگر برای گرم کردن فضای اتاق خواب خود به دنبال لامپ هایی با درجه حرارت حدودا 2700 کلوین می باشید هالوژن ها بهترین گزینه می باشند اما به غیر از هالوژن ها لامپ های رشته ای متفاوتی نیز در دسترس می  باشند این لامپ ها نوری درخشان و گرم از خود ساطع می کنند اما نسبت به هالوژن ها مصرف برق بالا و عمر کوتاه تری دارند و  با این حال باعث گرم شدن و صمیمی شدن جو می شوند.