۲۰
خرداد

سان روم گاردن

سان روم گاردن:

سان روم گاردن:زندگی به شفافیت شیشه، به سبزی گل‌ های بهاری و به گرمی آفتاب! زندگی صنعتی شد;و همگی برای ابتلا به ویروسی به نام مدرنیته به‌ سوی شهرهای بزرگ کوچ کردیم.;با زندگی در کلان‌ شهرها دیری نگذشت که فهمیدیم همان روستاهای بکر و شهرهای کوچکمان بیش تر بوی زندگی می‌ دهند.;برای لمس آرامش تصمیم به خرید ویلا در مناطق خوش آب‌ و هوای کشور گرفتیم تا کمی از عطر زندگی که‌ گاهی به مشاممان برسد! در این مطلب به شما خواهیم گفت چطور نشیمن ویلایتان را با باغ و فضای سبزتان یکپارچه کنید!

_ سان روم گاردن چیست؟

(sunroom Garden) سان روم گاردن در لغت نامه پارسی معادلی ندارد، از همین رو طبق مطالعات و بررسی های دقیق تری تصمیم گرفتیم عبارت (اتاقی برای باغ آفتابی ) را برایش در نظر بگیریم.;سان;روم گاردن یک اتاق یا فضایی است که جدا از منزل نمی باشد;و متصل به یکدیگر می باشند;و از قسمت های دیگر منزل شما جدا نمی باشد.بسته به آب و هوا و شرایط اقلیمی مختلف در هر منطقه برای ایجاد سان روم گاردن از شیشه استفاده می کنند;تا نور خورشید به سادگی وارد این اتاق شود;در بسیاری از موارد نیز برای سقف این دسته از اتاق ها نیز شیشه در نظر گرفته می شود،;اما در مناطقی که گرما بیشتر می باشد;و آفتاب تند است بهتر است که برای سقف از شیشه استفاده نکنید.

_ سان روم گاردن یک گلخانه نیست!

شاید به نظر برخی افراد بین گلخانه و سان;روم گاردن از نظر عملکرد شباهت اندکی وجود داشته باشد.;اما به شجاعت می توان گفت که تفاوت های بارزی نیز میان این دو فضا وجود دارد.

سان روم گاردن
سان روم گاردن

بر خلاف گلخانه هدف اصلی سان روم گاردن بهبود فضای جوی خانه می باشد، در واقع این اتاق شیشه ای به آسایش زیستی انسان کمک زیادی می کند;و در کنار این موضوع فضایی دلنشین، آرام و سبز را برای استراحت ساکنین فراهم می کند.

سان روم گاردن یک باغ چهار فصل می باشد.

_ سان روم گاردن فضایی مابین درون و بیرون :

دلیل استفاده از این‌ همه شیشه دور تا دور این اتاق چیست؟ چیزی که این اتاق را در خانه شما به یک فضای منحصر به‌ فرد تبدیل می‌ کند;دید پانارومایی است که به اطراف محوطه و حیاط ویلایتان دارید. در شرایط بد جوی می‌ توانید خودتان را در باغ یا محوطه ویلایتان حس کنید، آن هم در حالتی که روی یک مبل گرم‌ و نرم در باغ شیشه‌ ای خود استراحت می‌ کنید. این بسیار هیجان‌ انگیز است که شب‌ ها هم می‌ توانید از راه سقف شیشه‌ ای این اتاق نظاره‌ گر آسمان پرستاره باشید.

_ گیاهان مناسب برای سان روم گاردن :

این اتاق های شیشه ای در فصل تابستان بسیار گرم می شوند به همین دلیل نیاز به باز شو های مجهز و سیستم خنک کننده مناسبی دارند.

بهترین گیاهان برای پرورش در سان روم گاردن گیاهان گرمسیری می باشند. گیاهان گرمسیری همانطور که از نامشان مشخص است;علاقه ی زیادی به آفتاب دارند;و تنها مشکلشان این است که در فصل زمستان نیز به رشد خود ادامه می دهند.;البته این فرآیند در فصل زمستان کند تر پیش می رود. در هر صورت متوقف نشدن این فرآیند در فصل زمستان باعث آسیب پذیری این گیاهان می شود;به همین علت نیز در فصل زمستان نیاز به یک سیستم گرمایشی برای اتاق شیشه ای دارید.

از جمله گیاهان گرم سیری;که برای سان روم گاردن مناسب می باشد;می توان به کاکتوس ، ساکولنت ، پتوس ، کلودندرون و فیلودندرون اشاره کرد.