چند ترفند برای چیدمان کتاب
۰۲
تیر

چند ترفند برای چیدمان کتاب

چند ترفند برای چیدمان کتاب:

چند ترفند برای چیدمان کتاب:برخی افراد هر زمانکه از شلوغی یک زندگی شهری و پر دغدغه خسته و دل زده می شوند به سراغ کتابخانه های پر از کتاب خود می روند.

با این مطلب همراه باشید تا با یکدیگر روش هایی برای چیدمان کتاب ها در کتابخانه بررسی کنیم;این روش های نوین می توانند هم مشوقی برای خودمان و هم دیگران برای کتابخوانی باشد. چند ترفند برای چیدمان کتاب

چیدمان کتابخانه با دسته بندی موضوعی:

به یاد داشته باشید که شخصیت یک فرد اهل مطالعه و کتابخوان باید در گوشه و کنار زندگی این فرد نمایان باشد;که یکی از مهم ترین فضا ها برای افراد کتابخوان کتابخانه ای مرتب و زیبا می باشد.

تصور کنید در یک روز شیرین و خنک بهاری فنجان گرمی چای به دست دارید;و برای آرامش خاطر خود قصد دارید کتاب جدیدی را آغاز کنید;به سمت کتابخانه ی خود می روید;اما به دلیل شلوغی و پراکندگی فراموش می کنید;که به دنبال چه نوع کتابی و با چه موضوعی هستید.;پس قبل از هر چیزی باید بدانید که چه کتابی را در چه قفسه ای و یا در چه جایی قرار دهید.

;در واقع ابتدایی ترین و ساده ترین راه برای چیدمان کتاب آن است که بر اساس موضوع و مضمون کتاب ها آن ها را دسته بندی کنیم.

برای مثال می توانید یک قفسه از کتابخانه خود را به کتاب های شعر و دیوان های شاعران نامی اختصاص دهید و طبقه ی دیگر را برای کتاب های علمی در نظر بگیرید.;با این روش می توانید تکلیف خود را برای انتخاب هر موضوع و مضمونی از کتاب ها روشن کنید. چند ترفند برای چیدمان کتاب

چند ترفند برای چیدمان کتاب
چند ترفند برای چیدمان کتاب
_ تعادل در چیدمان کتاب ها به چه معناست؟

اگر کتابخانه دوست داشتنی شما در اتاق نشیمن قرار دارد;باید به چند نکته توجه داشته باشید.;اگر در کتابخانه شما تعداد کمی کتاب وجود دارد باید آن ها را به بهترین حالت در قفسه ها بچنید.;بنابراین سعی کنید کتاب ها در دو سمت کتابخانه به صورت متقارن قرار بگیرند.برای نمونه در سمت راست کتابخانه چهار کتاب و در سمت چپ آن دو یا سه کتاب قرار بگیرد;اگر این شیوه نا متقارن را برای یک قفسه در نظر گرفته اید;بهتر است برای قفسه های دیگر از روش دیگری استفاده نمایید.;نکته ی دیگری که باید در زمان چیدمان کتاب ها دقت داشته باشید;رنگ کتاب ها می باشد ایجاد تناسب;و رعایت زیبایی کتاب ها در حقیقت می تواند;ظاهر چشم نواز و برازنده برای فضای شما به ارمغان بیاورد.

_ چینش افقی کتاب ها در کتابخانه:

یکی از روش‌هایی که بعضی از افراد برای چیدمان کتاب‌های خود;پیش می‌گیرند;چینش افقی آنها بر روی یکدیگر است. توجه داشته باشید که این شیوه از چیدمان کمتر توصیه می‌شود;و اگر تصمیمتان برای این کار جدی است;باید نکاتی را مدنظر داشته باشید. باید بگوییم که اگر کتابخانه دفتر و یا فضای کاری و رسمی خود را چیدمان می‌کنید بهتر است که اصلاً سراغ چنین روشی نروید، اما اگر در فضای خانه هستید;بهتر است برای چیدمان کتاب ها به صورت افقی در ابتدا ابعاد کتاب‌ها و در مرحله بعد،;رنگ آنها را مدنظر قرار دهید;تا شکل بهتری در چیدمان خود به دست آورید.

چند ترفند برای چیدمان کتاب